شنبه ۲۶ عقرب ۱۳۹۷، ۰۵:۲۰ پیش از چاشت به وقت محلی کابل

ملاقات معین سیاسی وزارت امور خارجه معاون اداره کویت فند

ملاقات معین سیاسی وزارت امور خارجه معاون اداره کویت فند

کویت – جناب حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه ج.ا.ا، روز ګذشته طی سفر اخیرش به کویت؛ با الغنیمان، معاون اداره «کویت» فند ملاقات نمود.

معین سیاسی، از همکاری­­های  قبلی آن اداره با افغانستان اظهار امتنان نموده و خواهان توسعه روابط افغانستان با کویت و آن اداره شد.

معاون بنیاد “کویت فند” اظهار داشت که کار روی طرح پیشنهادی/پروپوزل وزارت مالیۀ ج.ا افغانستان مبنی بر تأسیس مرکز تولید انرژی آفتابی در بند نغلو به سرمایۀ 55 میلیون دالر، در مراحل نهایی قرار داشته و قرار است هیأت کویتی به منظور بررسی پروژۀ مذکور، در اپریل 2019 م به افغانستان مسافرت نماید. معاون اداره کویت فند همچنان از همکاری آن اداره در عرصه­های معارف، تحصیلات عالی و انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، اطمینان داد.

معین سیاسی در خلال این سفر، با نمایندگان، متنفذین و تجار افغان مستقر در کویت، شیخ ناصرالمحمد، صدراعظم سابق کویت و مسؤولین نهاد البابطین نیز ملاقات نمود.

معین سیاسی وزارت امور خارجه، نتایج این سفر، خطوط سیاست خارجی و برنامه­های جمهوری اسلامی افغانستان برای صلح و همکاری­های منطقویی را از طریق کنفرانس مطبوعاتی، به رسانه­های آن کشور شریک ساخت.

خواندن 309 دفعه

آخرین ویرایش در شنبه, 16/04/1397

Go to top
Geneva Conference on Afghanistan