سه شنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۸، ۰۸:۵۵ پیش از چاشت به وقت محلی کابل

ملاقات معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه افغانستان با وزیر توسعه بین المللی کانادا

ملاقات معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه افغانستان با وزیر توسعه بین المللی کانادا

نیویارک – بانو عادله راز، معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، با خانم ماری کلاودی بابیو وزیر انکشاف بین المللی کانادا، ملاقات نمود.

در این ملاقات خانم راز از حمایت کشور کانادا در عرصه های مختلف در افغانستان بویژه توانمندسازی زنان اظهار سپاس و قدردانی نمود. بانو راز ضمن اشاره به چالش های موجود فراروی زنان افغان، از تلاش ها و اراده راسخ دولت افغانستان بخاطر توانمند سازی و تقویت حضور زنان در سطوح مختلف تصمیم گیری یاد آوری نموده برنامه اولویت ملی برای توانمندسازی اقتصادی زنان را از مثال های مهم و برجسته در این راستا خواند.

همچنان معین همکاری های اقتصادی تأسیس اتاق تجارت و صنایع زنان را بخاطر تقویت زنان تجارت پیشه و فراهم آوری سهولت های لازم از اقدامات مثبت دیگر دولت افغانستان بخصوص دفتر بانوی نخست خواند و از جانب کانادا درخواست حمایت و همکاری مستمر را با اتاق متذکره و زنان تجارت پیشه افغانستان و همچنان سرمایه گذاری در بخش آموزش و تحصیلات عالی زنان نمود.

وزیر توسعه بین المللی کانادا از برنامه های موجود کشورش و بخصوص صندوق وجهی در خصوص این مورد در بانک جهانی یادآوری نموده وعده سپرد تا در این زمینه همکاری های لازم را انجام دهد.

 

خواندن 602 دفعه
Go to top