شنبه ۲۶ عقرب ۱۳۹۷، ۰۵:۰۴ پس از چاشت به وقت محلی کابل

ملاقات معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه با رئیس برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان

ملاقات معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه با رئیس برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان

کابل – خانم عادله راز، معین همکاری‌های اقتصادی وزارت امور خارجه قبل از ظهر امروز با آقای جاسلین می‌سن، رئیس برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان، در دفتر کارش ملاقات نمود.

در آغاز، خانم راز در مورد همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای معلومات ارائه نموده و گسترش چنین همکاری‌ها را یکی از اولویت‌های اساسی حکومت افغانستان خواند. همچنان؛ خانم راز نقش همکاری‌های منطقه‌ای را در تامین صلح و تقویتهمگرایی منطقه‌ای مهم دانسته، در این راستا از تلاش‌های دولت افغانستان در چارچوب کنفرانس ریکا و پروسه استانبول یادآوری نمود.

در ادامه، خانم راز به تلاش‌های حکومت افغانستان برای ایجاد هماهنگى بیشتر میان دو پروسه مهم همکاری‌های منطقه‌ای، ریکا و پروسه استانبول، اشاره نموده؛ پیشرفت‌ها در عرصه همکاری‌های اقتصادی در چارچوب کنفرانس ریکا را چشمگير خواند. وی از پروژه‌های انتقال انرژی از آسیای مرکزی به جنوب آسیا، به عنوان مثال ياد كرد، پروژه تاپی و کاسا  ۱۰۰۰ و امضاء موافقت‌نامه راه لاجورد را گام‌های مهمی برشمرد که در این راستا برداشته شده است.

آقای می‌سن، ضمن قدردانی از فراهم نمودن زمینه ملاقات، از تداوم همکاری‌های برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان اطمینان داد. وی همچنان بر گسترش همکاری‌ها میان اداره برنامه انکشافی ملل متحد و حکومت افغانستان به منظور حمایت و تقویت پروسه‌های همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای تاکید نمود.

خبرنامه شماره س ۲۶-۹۷

خواندن 396 دفعه
Go to top
Geneva Conference on Afghanistan