چهارشنبه ۳۰ اسد ۱۳۹۸، ۱۰:۴۸ پیش از چاشت به وقت محلی کابل

اعلامیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه در پیوند با تکمیل سن و مرحلۀ تقاعد دیپلوماتان و پروسۀ تغییر و تبدیل کارمندان جهت آوردن اصلاحات در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان

کابل- بنابر پیشنهاد وزارت امور خارجه و منظوری جلالتمآب رئیس جمهور؛ (۸) تن از سفرای جمهوری اسلامی افغانستان مقیم در کشورهای کویت، قطر، ایران، روسیه، ترکیه، یونان، جرمنی، اسپانیا و جنرال قونسل افغانستان در شهر پشاور، طبق قانون به تقاعد سوق داده شدند.

همچنان طبق پیشنهاد جداگانه وزارت امور خارجه و منظوری جلالتمآب رئیس جمهور، (۱۶) تن از کارمندان این وزارت نسبت تکمیل دورۀ خدمت، طبق قانون متقاعد گردیدند.

رهبری وزارت امور خارجه در حالیکه از دورۀ کاری، سعی و تلاش و در نهایت خدمات شایسته دیپلوماتان و کارکنان فوق الذکر ابراز قدردانی می نماید، در زندگی پیشرو و مرحلۀ تقاعد که یک دورۀ نهایت پر از افتخار می باشد، از پروردگار متعال صحتمندی و موفقیت های بیشتر آرزو دارد.

از جانب دیگر، جهت آوردن اصلاحات و سپردن کار به افراد شایسته و توانا، طبق قانون خدمات دیپلوماتیک و قونسلی و حکم جلالتمآب رئیس جمهور اسلامی افغانستان، آنعده کارمندان وزارت امور خارجه که سن (۴۵) سالگی را تکمیل نموده و سند بکلوریا دارند در همآهنگی با کمیسیون محترم اصلاحات اداری و خدمات ملکی جهت ادامه کار به سایر نهادهای دولتی تبدیل می گردند.

وزارت امور خارجه متعهد است تا در همآهنگی با نهادهای ذیربط و مسوول دولتی، با استخدام افراد مسلکی، تحصیلکرده و شایسته، دستگاه دیپلوماسی کشور را تقویت نماید.

 

خواندن 1627 دفعه

آخرین ویرایش در دوشنبه, 19/06/1397

بالا صفحه